18.–22. septembril külastasid ETKI direktor Mati Koppel ja teadur Katrin Kotkas Hiinas Shenyangis Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemiat. Visiidi eesmärk oli arutada ja täpsustada koostöövõimalusi kartuli sordiaretuse alal. ETKI delegatsioonile tutvustati kartulikatseid ja seemnepõlde.

Sarnaselt Eestile on Liaoningi provintsis kõige probleemsemaks kartulihaiguseks kartuli-lehemädanik. Kavandatava koostöö põhisisuks on ühiselt leida ja aretada sealsetesse tingimustesse sobivaid lehemädanikukindlaid ja saagikaid kartulisorte. Hiina kuulutas hiljuti kartuli põhitoiduks ja riiklikult pannakse suurt rõhku kartulikasvatuse arendamisele. Kartul on Hiinas tähtis kultuur mitte ainult elanike toitumise seisukohast, vaid kindlustab ka maapiirkondade elanikele töö ja sissetuleku.

ETKI ja Hiina Liaoningi Põllumajandusakadeemia koostöö sai alguse juba 2010. aastal. Eelmine ETKI delegatsiooni visiit Liaoningi Põllumajandusteaduste Akadeemiasse toimus 2015. aasta mais. Hiina teadlased külastasid ETKIt 2016. aasta septembris.